preview

Kam na sklenku něčeho dobrého

Pozor!  Většina tipů pro starší 18 let.

Plzeňský Prazdroj

Jedno z nejnavštěvovanějších míst v České republice, které mohou navštívit i lidé s hendikepem je plzeňský pivovar.

Historie tohoto pivovaru, kde vaří pivo Pilsner Urquell  se píše od roku 1842. Zakládají si na tom, že se receptura za léta nezměnila. Zlatavý mok má výbornou chuť a své kouzlo, rozkřiklo se po českých luzích a hájích. Propadl mu i krejčí Pinkas v Praze, kterého toto pivo inspirovalo natolik, že si otevřel vlastní hospodu. Netrvalo dlouho a o českém pivu věděli i v rakouské Vídni, a dokonce se dostalo až do Nového světa.

Pokud chcete vědět víc a legendární pivo i ochutnat, můžete. Na návštěvníky s postižením jsou připravení. V plzeňském pivovaru je během prohlídky dostatek prostoru pro vozík, nechybí ani výtahy či rampy. Materiál pro nevidomé v Braillově písmu i text pro neslyšící je k dispozici.

Guinness Storehouse

Za legendou jménem Guinness musíte do Irska. Irský spisovatel James Joyce o pivu Guinness prý mluvil jako o „víně Irska“. Říká se mu také „jídlo ve skle“; je hodně tmavé, husté, nasládlé a rychle zasytí. Guinness Storehouse rozhodně nesmí chybět ve vašem itineráři při návštěvě hlavního města Irska, krásném Dublinu.

Unikátní sedmipatrová budova ve tvaru pinty piva byla otevřena v roce 2000. Prohlídka začíná u dna sklenice a končí v pomyslné pivní pěně. Díky výtahům není pro vozíčkáře problém navštívit kteroukoli část prohlídky. Znázornění postupu výroby od použitých ingrediencí až k výsledné pintě piva Guinness je velmi zajímavé a poutavé. Také se budete moci seznámit s historií pivovaru a životem jeho zakladatele Arthura Guinnesse. Každý účastník prohlídky si dokonce může zkusit natočit správnou míru pinty piva. Guinness se vždy točí nadvakrát do dokonale čisté sklenice, celkem 119,5 sekundy, pípa se nesmí dotknout sklenice a pěna musí mít 2 cm. Když úkol zvládnete, obdržíte certifikát.

Na závěr prohlídky si posedíte v baru Gravity v nejvyšším patře pivovaru, odkud se můžete kochat výhledem na překrásné město Dublin. V ceně každé vstupenky je jedno pivo zdarma.

Palírna Jameson

Jameson, palírna nejprodávanější irské whiskey, stojí v Dublinu od roku 1780. Zašly jsme i tam a dověděly se, že rozdíl mezi skotskou a irskou whiskey je, že když klíčí ječmen na skotskou, tak pod ní hoří oheň a jde na něj kouř. A když klíčí ječmen na irskou, leží na kachlích, takže na něj kouř nejde. A jestli si někdo myslí, že ta whisky, kterou už má ve sklepě padesát let, bude lepší, a vyzrálejší, tak to není pravda. Whiskey zraje jen v sudech, irská minimálně sedm let. A jak tak whisky zraje, tak díl, který se každý rok odpaří, to je dárek andělům... A proč se prý v Irsku ovečky a krávy usmívají? Protože dostávají ta vymáchaná naklíčená zrna.

Čokoládovna Mayan Monkey Mijas

Pokud byste si raději dali sklenku něčeho nealko, tak třeba v čokoládovně Mayan Monkey v andaluském Mijas.

O této malé čokoládovně jsem četla už před cestou do Andalusie. To jsem ještě netušila, že se jedná o nejmenší čokoládovnu na světě.

Chvilku nám s mamkou trvalo, než jsme ji na náměstí Virgen de la Peña, v malebném městečku Mijas, našly.

Prošly jsme dovnitř kolem pultíku s mnoha druhy zmrzliny, přes obchod s dortíky a čokoládou všech tvarů chutí a příchutí. Prošly jsme až dozadu k proskleným dveřím nebo spíš výloze, za kterou kmitala holka tak soustředěná na práci, že si nás ani nevšimla.

Vrátily jsme se ke zmrzlině a dortíkům, kde za pultem pro změnu kmitali kluci. Ptaly jsme se, jestli se můžeme podívat na výrobu čokolády a ujal se nás velmi energický Angličan Callum. Říkala jsem si, že by klidně mohl namlouvat audio knihy, protože jeho vyprávění nebylo nudné ani monotonní.

Začal zpracováním plodů kakaovníku a bobů a cestě z plantáže až k nim. Boby se nejdříve fermentují a suší. Následně se melou, lisují a posléze se odděluje kakaové máslo, zbytek je kakaový prášek. Samozřejmě se musí přidat především cukr a další složky jako sušené mléko, protože samotný kakaový bob je šíleně hořký. Zaujaly nás tři kohoutky, ze kterých tekla hořká, mléčná a bílá čokoláda. Mňam... fantazie. Naše oblíbená hořká je prý nej, když má 70%.

Celá prohlídka byla zdarma, ale mají i kurzy, kde si člověk může vyrobit vlastní čokoládu podle chuti. Nejkratší desetiminutový workshop stojí 11, 70 EUR. Účastník si odnese tři tabulky čokolády, úhledně zabalené a na obalu nechybí jeho jméno.

Bylo to bezva a hlavně bezba pro vozík. Sem prostě musíte...! A nezapomeňte ochutnat jejich výbornou zmrzlinu.

Na zdraví…

Gallery
Comments