preview

Nově otevřená bezbariérová pláž ve španělském městečku Fuengirola

Vyhrazená oblast pro plavání přizpůsobenou lidem se sníženou hybností a starším osobám se nachází na pláži San Francisco ve městě Fuengirola.

Vyhrazené místo na pláži San Francisco uzpůsobené pro seniory a osoby se sníženou hybností iniciovala městská rada. Jak oznámil Javier Hidalgo, „ Novinkou této sezóny je plavčíková služba, která zajistí bezpečnost každého, kdo si chce užít naše pobřeží. “

Jak řekl Javier Hidalgo, službu pro starší a hendikepované poprvé spustili v roce 2018. S tím rozdílem, že v současnosti je přítomnost plavčíků zdarma a po dobu od 11:00 dopoledne až do 20:00 každý den do večera.

„Umístění vyhrazeného místa je prý ideální, protože tu skoro nevidíte vlny a navíc se nachází téměř v centru města“, uvedl Javier Hidalgo.

Kam ještě ve Fuengirole vyrazit?

S mamkou jsme městečko Fuengirola navštívily před pár lety.

Městečko je plné dlouhých pláží, obchodů, trhů, barů a dalších zajímavosti. Zajít můžete na náměstí Plaza de la Constitución, kterému dominuje krásný kostel. Můžete zde zažít mši, ale my měly štěstí na překrásnou velkou svatbu. Před vchodem stál nablýskaný Cadillac, jedna cikánka, co hádala z ruky a rojili se svatební hosté. Z boku kostela byl nájezd, tak jsme se šly s mamkou podívat dovnitř na nevěstu. Byla moc krásná...

Moc se nám také líbilo v Bioparcu, tedy takové maličké moc pěkné ZOO. Hledám v každé zologické především gorily a mamka zase surikaty a plameňáky. Byli tam... a na 200 dalších zvířat tady žije v malebných výbězích, které se snažili co nejvíce připodobnit jejich přirozenému prostředí. Včetně moc zajímavých stavbiček. Pokud se rozhodnete strávit dovolenou v letovisku Fuengirola, rozhodně sem zajděte.

Gallery
Comments