preview

Okolo Hradce Králové bez bariér

Od fanynky Disway, Vlasty, jsme dostali tip na bezbariérové ubytování v penzionu U Kynosů a doplnili o pár tipů na výlet od uživatelky Hanky. Moc oběma děkujeme.

Galerie moderního umění v Hradci Králové

Mají obrovskou sbírku meziválečných českých výtvarníků. Až 180 děl, které si můžete prohlédnout. Také se tu konají tématické výstavy. Galerie je bezbariérově přístupná.

Procházka k rybníku Výskyt

Doporučuji procházku po značené červené trase hradeckými lesy, která končí u rybníka Výskyt.

Červené značení se napojuje na kratší modrou trasu vedoucí směrem od rybníku Výskyt k Lesnímu hřbitovu.

Třebechovické muzeum Betlémů

Muzeum je nově od r. 2013 bezbariérové, byla postavena nová bezbariérová budova muzea a má i 2 bezbariérové WC. V muzeu se specializují na dokumentaci betlémů. Pro děti je tu připravená skládačka z pěnových ozubených koleček, kterými (pokud je správně poskládají) dokáží roztočit dřevěné postavičky.

Skanzen Krňovice

Na okraji Třebechovic pod Orebem, ve vesnici Krňovice je možné navštívit Podorlický skanzen Krňovice. Celý areál je bezbariérový, ovšem interiéry historických budov bezbariérové nejsou. Do většiny objektů je vidět ode dveří.

Byl vybudovaný jako připomínka lidové vesnické architektury z oblasti východních Čech. Jsou tu zemědělské usedlosti s expozicemi, ukázky dobových řemesel, strojů a pracovních nástrojů potřebných k životu dřívějších generací. Součástí expozice je objekt bývalé lednice u restaurace v Krňovicích. V areálu skanzenu byl obnoven památkově chráněný roubený vodní mlýn z Bělče nad Orlicí č.p. 30, mlýn je částečně přístupný. Parkování je u Skanzenu.

Penzion U Kynosů v Krňovicích

Historie statku se píše od 14. století, ale dveře se hostům penzionu otevřeli až v roce 2000 po dokončení rekonstrukce. Mysleli i na lidi s hendikepem a v přízemí je přístupný apartmán a WC.

V areálu lze pohodlně zaparkovat.

V nabídce je také snídaně formou švédských stolů, třeba i domácí vajíčka.

Video:

Penzion Statek u Kynosů - interiér

https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=-0NAkB8rO6Q&feature=emb_logo

Gallery
Comments