preview

Kde si člověk může odpočinout a relaxovat bez bariér

V současné době se nedá nic předvídat, ale plánovat můžeme určitě. Kam vyrazit na nějakou uvolňující proceduru do lázní? Máme pro vás pár tipů.

Lázně Jeseník

Tyto vodoléčebné lázně přilákali od 19. století už mnoho návštěvníků. Založil je Vinzenz Priessnitz a jeho metoda hydroterapie si získala věhlas po celém světě. Léčil se tu i známý prozaik a dramatik Gogol.

Pro lidi s hendikepem mají bezbariérový přístup.

Léčebné Lázně Bohdaneč

Lázně Bohdaneč leží asi 8 km od Pardubic. Lázně jsou obklopeny krásným lesoparkem. Lázně mají tři samostatné pavilony - pavilon Gočár, pavilon Jubilejní, pavilon Veselý. Ty propojuje unikátní krytá kolonáda.

Lázně Bohdaneč se specializují na léčbu pohybového aparátu a nervových onemocnění. Gočárův pavilon, byl po opravách znovu otevřen 1.3.2014.

Všude je bezbariérový přístup. Nechybí výtahy. Lze se ubytovat ve 4  bezbariérových dvoulůžkových pokojích s přístupnou toaletou. WC je také bezbariérové.

Lázně Evženie, Klášterec nad Ohří

Lázně Evženie se nachází 500 metrů od centra Klášterce nad Ohří. Lázně nabízí relaxaci v bazénu s parní lázní, cvičebny, masérny, wellness prostory atd. V budově mají výtah. V hotelové restauraci je možné objednat si speciální dietní jídla. Součástí lázeňského domu je také tenisový kurt. Parkování je v areálu hotelu.

Kam na výlet do lázeňského města?

Zámek Kynžvart

Nachází v Karlovarském kraji nedaleko Mariánských Lázní v tzv. lázeňském trojúhelníku. Jeho nádherné klasicistní letní sídlo se nachází asi 2 kilometry pod městečkem. Zámek obklopuje rozlehlý anglický park s drobnými stavbami. Uvnitř je zajímavý kabinet kuriozit s několika egyptskými mumiemi.

Zámek je zcela bezbariérový. Návštěvníkům na vozíku usnadňují pohyb asfaltové cesty. Dvůr zámku má zpevněný povrch, vysypaný jemným bílým štěrkem. Na zámku mají toaletu upravenou pro vozíčkáře. O klíč si můžete požádat na prodejně.

Historie je pevně svázána s významným šlechtickým rodem Metternichů, jehož nejvýznamnějším představitelem byl kníže Klemens Václav Nepomuk Lothar von Metternich.

Pro nejmenší je možné navštívit i Dětskou prohlídku, kde se zábavnou formou dozví, jaký je rozdíl mezi zámkem a hradem nebo jaký zámecký duch vlastně zámek obýval.

 

Gallery
Comments