preview

Po stezce Queimadas na ostrově Madeira v Portugalsku

Recenze od Madeira Acessivel By Wheelchair 

Cesta začíná v Pico Das Pedras a končí v parku Queimadas. Je jediná připravená pro lidi se sníženou hybností a nevidomé.

Prochází se přírodou a celá stezka je poměrně dlouhá. Dá se zvládnout na elektrickém vozíku. Věnujte pozornost kudy projíždíte. Na některých úsecích může být listí nebo kořeny, které musíte překonat. Můžete se občas zaseknout, i přestože jsme napsali, že je pro hendikepované připravená (pokud máte k dispozici nějaký přídavný pohon, určitě pomůže).

Stezku je možné absolvovat s nevidomým člověkem, ale musí mít s sebou pro jistotu doprovod. Povrch je poněkud nerovný. Trasa nám s vozíkem trvala asi hodinu a půl.

Cestou přebírá žezlo příroda. Můžeme poslouchat zpěv ptáků a obdivovat stromy. A mimo jiné si užívat ticha. Po ránu si můžete užívat svěžest ranní rosy.

Na konci stezky nás přivítá park Queimadas. Najdete tu krásný prostor pro piknik se stolečky a židlemi. V malé kavárně si můžete dát kávu a k tomu místní delikatesy z Madeiry.

Levada do Caldeirão Verde

Stezka vede podél umělého zavlažovacího systému zvaného leváda, který začíná v Casa das Queimadas. V tomto domě typického architektonického stylu je malé muzeum.

Původně je domek historicky spojen se stavbou levád. Probíhala od roku 1877 až do roku 1904. Vodní kanály vedou vodu potřebnou v zemědělství.

Na Madeiře se snaží zkrotit přírodu po staletí, protože se čas od času přes ostrov přeženou silné bouře.

Turisté začali objevovat dechberoucí krásy roklí a výhledů na hory v severní části ostrova. Nádherná krajina byla často zachycena mnoha malíři především z Anglie.

Hotely Quinta jsou bezbariérové a mají pokoj s přístupnou toaletou.

V parku lze pozorovat a krmit kachny. Objevuje se mnoho dalších druhů ptáky. Především se jim líbí, když mohou krást drobky jídla od turistů.

Naše společnost Madeira Acessivel By Wheelchair považuje tuto stezku za nejlépe schůdnou pro ty, kteří si chtějí užít přírody. Je možné využít náš vozík, který zvládne jakýkoli terén. Překoná náročnější terén bezpečně.

Jakmile dorazíte do parku Queimadas, můžete si odpočinout, dobře se najíst a strávit čas s rodinou.

Naše společnost se o vás postará a bude se snažit vaši dovolenou udělat co nejbezbariérovější.

Názorné video bezbariérovosti:

https://www.youtube.com/watch?v=dQhYHOixiEI&t=139s

 

 

Gallery
Comments