preview

Podzimní Prahou na vozíku

Než začnu o "Praze na vozíku", musím do Divadla Rokoko. Jely jsme s mamkou na představení FIALOVÉ KVĚTY ŠTĚSTÍ, takové nevšední povídání o životě úžasné herečky a duchovního člověka Květy Fialové. Pro vozíčkáře do divadla přístup výtahem, přes restauraci a dál s plošinou, žádný problém. Levné, vozíčkář neplatí, i doprovod málo, oba vidí z naprosto skvělého místa u dveří.
 

A Praha? Krásná, nádherná, podzimní. Metro v centru stále většinou nepřístupné - nejlépe do stanice Muzeum, nad Václavákem. Je to jedna z mála bezbariérových stanic metra v centru Prahy, ..dál musíte "pěšky". Ideální je odstavit auto na některém okrajovém parkovišti, pro nás ze směru od Mladé Boleslavi je nejlepší na Černém mostě, odtud dál jedeme metrem na Muzeum.

Lanovka na Petřín - schody a schody, ale lidi kolem bez problémů pomůžou. Jedině se to dá zvládnout s mechanickým vozíkem, električákem nelze, možná pěšky z Újezdu, vyjet ty serpentýny nahoru. Je to ale dost krpál.., za tu dřinu si v restauraci Petřínské terasy dejte pivko a skvělé jídlo a pokochejte se nádhernou vyhlídkou na Prahu a blízký Hrad. Při západu slunce je odtud Praha úchvatně zlatá. Opravdu dechberoucí pohled.

Rády chodíme na Karlův most. Je místem pořádání improvizovaných uměleckých výstupů a prodejních výstav uměleckých řemesel, které potěší každého. Most zdobí 30 barokních soch převážně z 18. století.

Gallery
Comments