News
Nahlédnutí do Berlína
18.03.2022 Marie Harcubova

Cestování v současné situaci pro mnohé poněkud ustoupilo z rejstříku oblíbených kratochvílí. Na konci října to však v německé metropoli Berlíně nebylo moc znát. Čeština byla po němčině druhým nejčastějším jazykem, který jste mohli v centru města zaslechnout.

‘This chair gives me my life back’ : Disabled passengers beg airlines to handle with care
14.01.2022 Marie Harcubova

Millions of Americans are traveling this week for the holidays. But for passengers with disabilities, the challenges of air travel can be significantly heightened. People continue to report embarrassing security pat downs, damaged and even lost mobility devices. In July alone, there were 834 reported incidents of damaged wheelchairs or scooters — an average of 28 a day.

Úžasná máma Nicol cestuje po světě s postiženým synem (26): Během dobrodružství ho nosí na zádech
14.01.2022 Marie Harcubova

Když bylo Nicol Atramové (43) z Queenslandu v Austrálii sedmnáct let, porodila syna Jimmyho. Ten se narodil jak s fyzickým, tak mentálním handicapem. Je navíc slepý a vyžaduje nepřetržitou péči. K pohybu by měl Jimmy využívat invalidní vozík, nicméně jeho maminka ho raději nosí a pomáhá mu, aby krátké vzdálenosti ušel sám. Nikky si po narození syna slíbila, že svému chlapečkovi připraví život plný dobrodružství a tak nyní společně cestují po celém světě.