News
‘This chair gives me my life back’ : Disabled passengers beg airlines to handle with care
14.01.2022 Marie Harcubova

Millions of Americans are traveling this week for the holidays. But for passengers with disabilities, the challenges of air travel can be significantly heightened. People continue to report embarrassing security pat downs, damaged and even lost mobility devices. In July alone, there were 834 reported incidents of damaged wheelchairs or scooters — an average of 28 a day.

Úžasná máma Nicol cestuje po světě s postiženým synem (26): Během dobrodružství ho nosí na zádech
14.01.2022 Marie Harcubova

Když bylo Nicol Atramové (43) z Queenslandu v Austrálii sedmnáct let, porodila syna Jimmyho. Ten se narodil jak s fyzickým, tak mentálním handicapem. Je navíc slepý a vyžaduje nepřetržitou péči. K pohybu by měl Jimmy využívat invalidní vozík, nicméně jeho maminka ho raději nosí a pomáhá mu, aby krátké vzdálenosti ušel sám. Nikky si po narození syna slíbila, že svému chlapečkovi připraví život plný dobrodružství a tak nyní společně cestují po celém světě.

Jak se žije… v Táboře?
24.11.2021 Marie Harcubova

Text: Radek Musílek

Foto: Jan Šilpoch

Slovo tábor evokuje polní podmínky. Podle Jana Hatáka to do určité míry platí i pro život na vozíku ve stejnojmenném městě, kde od dětství bydlí. Po svém rodišti nás provedl v dalším díle našeho seriálu o bezbariérovosti českých měst.