News
Cesta do Turecka a zase zpátky s Vladimírem Bodišem, část I.
17.08.2023 Marie Harcubova

Po včerejší rozlučce spojenou s autorským čtení mě trochu třeští hlava. Nicméně vstávám, dobaluju poslední věci, řeším cestovní pojištění, dovybavuju provizorní lékárničku. Posledních pár nejapných vtípků o toulavých psech, rumunské mafii, darování orgánů v Turecku, workshop pro děcka na soukromé základce a vyrážím směrem k OC Olympia. Tam na mě čeká plně naložené auto lidmi a bágly, vyrážíme směr československé hranice. Tam se na pár dní zdržíme – Vítáme jaro.

New
Nahlédnutí do Berlína
18.03.2022 Marie Harcubova

Cestování v současné situaci pro mnohé poněkud ustoupilo z rejstříku oblíbených kratochvílí. Na konci října to však v německé metropoli Berlíně nebylo moc znát. Čeština byla po němčině druhým nejčastějším jazykem, který jste mohli v centru města zaslechnout.

Kristýna Křenová: Na vozíku jedu naplno, nerada se vzdávám. Ale vím, že není hanba, říct si o pomoc
22.10.2020 Marie Harcubova

(převzato hradec.irozhlas.cz)

Hostem Českého rozhlasu Hradec Králové je Kristýna Křenová, která se ve 12 letech podrobila operaci páteře a skončila na invalidním vozíku. Ovšem o Kristýně se vlastně vůbec nedá mluvit jako o tělesně postižené, protože toho dělá víc než většina zdravých lidí. Má ráda rychlost, hory i oceán a do všeho se vrhá po hlavě. Jako bývalá gymnastka se jen tak něčeho nezalekne.

Nejkrásnější místa v Česku
29.05.2020 Marie Harcubova

Omezení cestování týkající se celého světa mimo jiné znamená, že do Česka nezavítá tolik turistů, jak bývá zvykem. Místa, která se v posledních letech proměnila v pouhé atrakce, tak mohou znovu patřit Čechům, a získat tak nový, opravdový život. Buďte u toho.