preview

Dovolená ve Slovinsku

Bezbariérový hotel Dům paraplegiků v Pacugu u Portorože nabízí od 24. července do 31. srpna bezbariérové ubytování k trávení individuální dovolené u Jadranského moře.

Městečko Portorož, což v překladu znamená „Přístav růží“, je dnes nejmodernější přímořské letovisko ve Slovinsku. Leží nad Istrií v Terstském zálivu a dříve bylo součástí slavné Benátské republiky. Proto je celá oblast stále dvojjazyčná, hovoří se zde slovinsky i italsky.

Dnes je Portorož největším a nejlépe vybaveným slovinským letoviskem s klimatickými lázněmi. Město nenabízí jen krásné památky evokující skvostné benátské stavby, ale také možnosti zábavy na každý den. Vyhlášené jsou místní pláže, které jsou na rozdíl od zbytku slovinského skalnatého pobřeží písečné a mají pozvolný vstup do moře. Pláže kromě koupání vybízejí i k různým sportovním aktivitám. Ve městě je také výborný aquapark Laguna Bernardin.


Zcela bezbariérové ubytování 

Dům paraplegiků ve slovinském letovisku Pacug u Portorože nabízí možnost individuální dovolené u Jadranského moře v termínu od 24. července do 31. srpna. Zcela bezbariérový moderní hotel je situovaný v severní části Piranského poloostrova. Rozloha celého pozemku je 6 150 m². Nabídka zahrnuje plnou penzi, sedm klimatizovaných dvoupokojů s koupelnou, TV a lednicí.

K dispozici je jeden pokoj s manželskou postelí, elektrickou postelí s hrazdou, TV, lednicí a koupelnou. A jeden klimatizovaný pokoj s dvěma patrovými postelemi a koupelnou. V areálu je plavecký bazén s mořskou vodou a zvedákem, podzemní parkoviště, terasa, hřiště na basketbal, badminton, stolní tenis apod.

Na pobřeží u sousedního města Izola, kde je sídlo organizace muskulárních dystrofiků, je přístupná pláž s betonovým nájezdem a bazénem k užití i pro ostatní návštěvníky.


Chráněná krajinná oblast Strunjan 

Mezi městy Piran a Izola se rozkládá chráněná přírodní oblast Strunjan, kterou tvoří několik kilometrů dlouhý nedotčený pás útesu. Najdete tady vzácné druhy fauny i flóry, místo je důležité s hlediska geologického, petrografického a geomorfologického. Přírodní rezervace Strunjan skrývá obrovské biotické rozmanitosti a představuje nejdelší nepřerušenou část přírodního pobřeží v zálivu Terstu. 


Zdroj:

http://www.vozka.org/aktuality/cestovani--pobyty/nenechte-si-ujit-dovolenou-ve-slovinsku-516cz

Comments