preview

6. ročník open air festival PonavaFest v brněnských Lužánkách se uskuteční na konci července

Zdroj: http://kult.cz/

Zatímco ostatní kulturní akce ještě spí, organizátoři PonavaFestu pilně pracují na dalším, již šestém ročníku jednoho z největších multižánrových festivalů v Brně.

Bohužel ani letošní rok kulturním akcím zatím moc nepřeje, a tak se úspěšný festival PonavaFest přesouvá z jarního termínu do parného léta. Vloni dostal podobu série úzkoprofilových streamovaných koncertů, letos se festival v celé své kráse přesune do prázdninových dní, a to 23.–25. července 2021. Jako v letech předešlých se vše bude konat bez vstupného i bez plotů. Návštěvníci si tak užijí nabitý program pestré hudební, ale i alternativní a divadelní scény.

V pátek 23. července vše odstartuje na již tradičním místě, a to v největším brněnském parku Lužánky. Festival bude bavit návštěvníky svým bohatým programem až do neděle 25. července. Mezi hlavní hvězdy letošního ročníku bezpochyby patří berlínsko/britský projekt Meow & Jim Black, který posluchačům nabídne neobvyklý humor s necenzurovaným obsahem a představením v jednom. Je tematicky zacílený na společenské aktuální motivy, jako jsou sexismus, rasismus či náboženství, a spojením různých hudebních stylů laděného do jednoho proudu se tak posluchač může těšit na divokou hudbu s groteskním podtextem.

Jazzová stage bude znovu hostit řadu tuzemských i zahraničních hostů. Jedním z nich je kapela Tygroo, která oživí program svojí tvorbou nevšedních kombinací tradičních žánrů s těmi moderními.

Hlavní stage nabídne během celého víkendu také rozmanitou hudební nálož. The Which (Frank Zappa Tribute Orchestra) – orchestr, jenž nabídne posluchačům nesmrtelné skladby Franka Zappy; Vladimír Václavka, který ve spolupráci s kytaristou Pavlem Šmídem (známém z kapely Korajunglejazz) a bubeníkem Dano Šoltisem představí nový společný projekt – kapelu Fly; punková skupina Drť, kteří svoji tvorbu věnuje obětem perzekucí, represí a vražd komunistického režimu, či prazáklad brněnské alternativní hudby - kapela Dunaj. To vše a mnohem víc nabídne během celého víkendu Hlavní Jazz – Alternativa Stage.

Na své si přijdou i příznivci divadelní scény. Divadelní šapitó se divákům otevře v plné kráse. Divadlo Aldente nás zavede svým představením Up Side Down do hlubší problematiky herců s Downovým syndromem, představením pojmenovává palčivá témata mladých lidí s handicapem. Herci společně se zkušeným stand up komikem a klaunem Filipem Tellerem hovoří o tématech, která v nich rezonují. Do veselejších vod nás zavede Stand up comedy show! Tigrana Hovakimyana a Jiřího Jakima, dvou ostřílených komiků. Divadlo Polárka svou Tančírnou roztančí malé i velké a Karel Vepřek, poetický písničkář, zhudební v rámci svého vystoupení významné básníky.

Současně s celým programem bude probíhat také řada workshopů, výtvarných dílen nebo edukačně-zábavný program s názvem „Poznej stromy“, který bude pod vedením Veřejné zeleně města Brna, partnera akce.

Gallery
Comments