preview

Adventní koncert letos trochu jinak

(převzato z https://www.helpnet.cz/)

Tradičně zůstává umělecké tlumočení do českého znakového jazyka, nové je rozdělení na části během čtyř adventních nedělí v prostředí Facebooku.

Organizace Tichý svět pořádá již tradičně každý rok adventní koncert s tlumočením do českého znakového jazyka.

„Adventní koncert pořádáme tak, aby byl rovnocenným zážitkem pro slyšící i neslyšící. Vidět hudbu očima je opravdu nádherný zážitek. Vždy přichází spousta diváků a naplní celou baziliku sv. Petra a Pavla na Vyšehradě,“ vysvětluje ředitelka Tichého světa, o. p. s., Marie Horáková.

„Letošní rok je ale poznamenán pandemií koronaviru, a tak jsme dumali, jak to udělat, abychom tradici neporušili. Rozhodli jsme se tedy koncert přenést do online prostředí a nabídnout našim divákům to, co teď považujeme za nejdůležitější, podporu a naději.“

Koncert roku 2020 se tedy odehraje na části během čtyř adventních nedělí v prostředí Facebooku a ponese název Tichá adventní setkání. „Uvědomujeme si, jak je v této době cenné se setkávat alespoň online, a nabídnout lidem zážitek, který jim udělá radost,“ shrnuje Marie Horáková.

Každé setkání se samozřejmě neobejde bez vánoční skladby s uměleckým tlumočením do českého znakového jazyka. Diváky ale čekají také promluvy, vyprávění s vánoční atmosférou a bilance roku 2020.

„Jako mnohé další organizace i my zkoušíme nové způsoby, jak se postarat o své klienty v době izolace. Velmi se nám osvědčila online přednáška o světě neslyšících, takže plánujeme další přednášky online na témata spojená s neslyšícími. V příštím roce nás také čeká nový formát – seriál Příběhy ze sociálních služeb, ve kterém chceme přiblížit práci našich konzultantů a zároveň ukázat lidem, s čím vším se na nás mohou obrátit,“ popisuje Marie Horáková.

Gallery
Comments