preview

Krásné podzimní destinace, které stojí za to navštívit

Podzim a jeho barvy ohromují cestovatele po celém světě, proto pro vás máme pár tipů na výlet.

Most Humpback, Virginie, USA

Pokud máte rádi slavný romantický film Dadisonské mosty, musíte jet do Virginie. Dřevěných krytých mostů jako je Humback Bridge, zbývá ve Spojených Státech jen několik. Ten nedaleko Covingtonu postavili v roce 1857 a je nejstarším ve Virginii. Uvnitř je most plný milostných vzkazů a pozdravů od návštěvníků. Při poslední návštěvě jsme jeden s mamkou připsaly. Procházka parkem, který most obklopuje je příjemné zpestření a oblíbené místo pro piknik.

Pohoří Sandia, Nové Mexiko, USA

Pohoří Sandia prý získalo své jméno ze španělštiny a znamená meloun. Prý při západu slunce pohoří získává melounovou barvu, a když se díváte od západu, díky jehličnanům má okraj nazelenalý nádech. Pravděpodobnější historka ovšem je, že místní si spletli v tomto kraji hojně rostoucí tykev s melounem.

Ke stanici lanovky nejezdí hromadná doprava. Můžete se tam dostat pouze taxíkem nebo autem. Mají tu prostorné parkoviště blízko vstupu i s vyhrazenými místy pro vozíčkáře. Cenu vstupenky platí postižený v plně výši, slevu mají pouze senioři nebo veteráni.

Do kabinkové lanovky, kam se vejde asi 50 pasažérů, nastupuje vozíčkář jako první. Jízda na vrchol trvá asi 15 minut. Cestou nahoru míjíte rokle a pískovcové skály. Ve výstupní stanici vozíčkář z kabinkové lanovky vystupuje také první. Uvnitř si můžete prohlédnout expozici místní flóry a fauny. Součástí pohoří je národní les Cibola. Venku se dá pohodlně najet na dřevěné rampy, které vám poskytnou jedinečný výhled na město Albuquerque a okolí.

Zahrady Rikugien, Tokio, Japonsko

Nachází se v čtvrti Bunkjó v severní části Tokia. Zahrada je považována za jednu z nejkrásnějších, které můžete navštívit. Na jaře a na podzim je park osvětlen. Existuje mnoho bezbariérových cest. Zahradu najdete před stanicí Komagomi.

Zámek Neuschwanstein, Německo

Zámek Neuschwanstein v německém Bavorsku je pohádkový a to doslova. Inspiroval totiž Popelčin zámek v slavném království Walta Disneyho.

Originální a nádherný zámek nechal v 19. století postavit nepříliš významný panovník Ludvík II. Wittelsbach, pro kterého měla kultura v životě významné místo. Proto tu měla své působiště operní scéna skladatele Richarda Wáchnera. Sám panovník se dokončení stavby nedožil.

Přístup pro lidi s hendikepem je zajištěn nízkopodlažním autobusem. Problém může být, že zastavuje nad zámkem a člověk musí sestoupit dolů asi 500 m. Pokud se nechcete moc namáhat, můžete využít služby Červeného kříže, která vás doveze až k zámku. Více informací na https://www.neuschwanstein.de/englisch/service/contact.htm.

Zámek je vybaven výtahem. Šířku má necelý metr, pokud máte vozík širší, může nastat problém. Jde se k němu jiným vchodem.

Některé části zámku nejsou bez bariér, ale je to dobře vyznačeno.

Personál je velice ochotný, pokud budete něco potřebovat.

Gallery
Comments