Reviews
User review:
 
 
 
 
Visited: 8/14
Tomáš Vančura
Baťův institut se nachází u bývalého Baťova továrního areálu v centru Zlína. Čísla 14 a 15 představuji čísla budov (fabrik), která takto byla v areálu označena. Jedná se architektonicky cenné etážové objekty ze 40. let navržené baťovským architektem J. Voženílkem. Budovy byly nedávno zrekonstruovány a jsou tak součástí moderního centra krajského města.
V budově č. 14 se nachází galerie a muzeum. Kromě sezonních výstav, jsou zde i stálé expozice, které stojí za to se podívat. Jedním z nich je i "PRINCIP BAŤA – DNES FANTAZIE, ZÍTRA SKUTEČNOST", který ukazuje jedinečnou ukázku historie obuvnictví a to nejen z produkce firmy Baťa. Dále pak cestovatelství, především pánů Hanzelka a Zikmund včetně vystavené Tatry 87. A jako poslední část je věnována zlínské kinematografie - rodiště dětských pohádek, filmů a seriálů.
Ve vedlejší budově číslo 15 se nachází knihovna.
Baťův institut je kompletně bezbarierový. Záchody jsem neověřoval, ale jsou označeny symbolem vozíku. Pro neslyšící není potřeba průvodce. Horší je to pro nevidomé, poněvadž na exponáty je zakázáno se dotýkat nebo jsou za vitrinou. Ovšem je možný komentovaný průvodce.
Pro držitele průkazek ZTP, ZTP/P je vstup zdarma.
V areálu je parkoviště a hned vedle je i autobusové a vlakové nádraží. Takže to není daleko. Navíc v těsné blízkosti jsou i další zajímavosti - Baťův mrakodrap, zámek Zlín, kongresové centrum.
Text was translated from Czech.
Ask people who visited this place
Nearby places
ZOO Lešná
entertainment
Lukovská 112, Zlín, CZ
       
Pahrbek
entertainment
 
       
Zámecký park
entertainment
nám. F. X. Richtra, Holešov, CZ