Reviews
User review:
 
 
 
 
Visited: 8/22
Marie Harcubova
Hotel Rusava je obklopen Hostýnskými vrchy a k dispozici tu mají dva bezbariérové pokoje.

V hlavní budově (Rusava I) nabízí jeden pokoj pod názvem Exclusive. Ten jsme neměly s mamkou možnost osobně vidět, ale v budově je výtah. Píšou, že tato kategorie pokojů nabízí balkón a krásný výhled do okolí.

Po silnici kousek dál je budova depandance, Rusava II. Při příjezdu nás překvapilo parkování v dost prudkém kopci. Nebyla tu vyznačena parkovací místa, ani jedno nebylo vyhrazené pro lidi s hendikepem, prostě systém "kdo dřív přijde, ten dřív mele". Místní údržbář byl tak hodný, že nám na dobu pobytu půjčil dva oranžové kužely, abychom měly při pozdějším příjezdu kde zaparkovat.

Kopec jsme ale musely absolvovat s vozíkem každé ráno, protože snídaně se podávala v hlavní budově. Uf...

Vchod do depandance byl v přízemí, mamka mě tlačila dost prudkým chodníkem pod schody. Do chodby před pokojem se musely otevřít dvoje dveře.

Na pokoji zabíraly dvě postele vedle sebe tolik prostoru, že vozíčkář musel zůstat v chodbičce před koupelnou. Dál se nedostal. Navíc tu byl dost objemný a zbytečný kus nábytku (asi nějaká přistýlka), který kdyby dali pryč, dalo by se lépe s vozíkem manévrovat.

Co nám na pokoji hodně chybělo byl stolek, kam by se dalo s vozíkem podjet... a židle. Neměla jsem si kam položit notebook, skleničku, mamka si neměla na co sednout, ani si položit pití. Naštěstí vozíme v autě skládací židli i stoleček, ale především na piknik cestou. Že toto využijem v hotelu***, to jsme opravdu nečekaly. A taky chyběla lednička a rychlovarná konvice, což je všude v základním vybavení.

A bezbariérová koupelna? Prostoru dost na to, abych mohla s vozíkem pod umyvadlo, záchod měl madla z obou stran, ale ve sprchovém prostoru bylo malé sklopné sedátko na nožce a madla chyběla úplně. Plastová židle z terasy byla jistější.

A ještě jedna věc!!! SOS tlačítka u WC i u sprchy byla předpisově, nahoře i dole (to kdyby postižený upadl), ale označení SOS chybělo. Tlačítka měla stejný vzhled, jako vypínače světel. Mamce se podařilo omylem jedno tlačítko zmáčknout a na chodbě zahoukal alarm.

No, co dodat... Byly jsme tady na Rusavě ubytované týden, protože inzerovali bezbariérový pokoj. Čekaly jsme ale od tří hvězdiček víc. Pokoj, kudy vozíčkář neprojede a musí zůstat stát před postelí, kde chybí madla ve sprše, není stolek pod notebook, lednička, rychlovarka, fén, což je dnes pokládáno za základní vybavení, to bylo pro nás zklamání...
Text was translated from Czech.
Ask people who visited this place
Nearby places
Appart'City Orléans
accommodation
4 rue de Lahire, Orléans, FR
       
OREA Hotel Atrium ****
accommodation
 
       
Hotel Fit Přerov
accommodation
Dvořákova 819/21b, Přerov, CZ